Pociąg w roli głównej i w tle na planie filmowym


POCIĄG(1959)
produkcja: Polska
gatunek: dramat, psychologiczny
premiera:1959-09-06
reżyseria Jerzy Kawalerowicz
Kameralne studium psychologiczne penetrujące intymne stany uczuciowe ludzi spędzających noc we wspólnym przedziale wagonu sypialnego, którzy - pochłonięci własnymi dramatami-pozostają wewnętrznie samotni. Kupiony przypadkowo bilet na miejsce sypialne w pociągu z Warszawy na Hel łączy niespodziewanie młodą kobietę z nieznajomym mężczyzną. Marta ma za sobą jakiś głęboki dramat uczuciowy, Jerzy nie może się otrząsnąć po śmierci kilkunastoletniej pacjentki - samobójczyni - na stole operacyjnym. Trzecią osobą dramatu jest chłopak, Staszek, zakochany w Marcie i podążający za nią, choć, jak można się domyślać, ona traktowała ich związek tylko jako przelotny romans. Są tu jeszcze stary adwokat z młodą, kokietującą mężczyzn żoną, kierownik pociągu flirtujący z konduktorką, ksiądz. Wiadomość o morderstwie i obecności zabójcy w pociągu powoduje, że dochodzi w pewnym momencie do, nieudanego na szcęście, samosądu . . . W finale Marta i Jerzy rozstają się.

CZŁOWIEK NA TORZE(1957)
produkcja: Polska
gatunek: Psychologiczny
data premiery: 1957-01-17
reżyseria Andrzej Munk
Historia doświadczonego maszynisty, usuniętego z pracy pod urojonym zarzutem sabotowania nowych metod pracy. Komisja ma zbadać przyczyny tragicznego wypadku: pod koła pociągu dostał się stary maszynista Orzechowski. Najpierwzeznaje zawiadowca stacji, Tuszka - człowiek bezwzględny, który starał się wprowadzić nowe metody pracy i drastyczną oszczędność paliwa. Orzechowski nie chciał się temu podporządkować...

DROGA NA ZACHÓD(1961)
produkcja: Polska
gatunek: Przygodowy , Sensacyjny
data premiery: 1961-09-07,
reżyseria Bohdan Poręba
Autorami scenariusza pt. "Wszystkie drogi prowadzą na zachód" byli Kazimierz Dziewanowski i Lech Pijanowski. Wycofali oni jednakże swoje nazwiska z czołówki filmu ze względu na daleko idące zmiany wprowadzone bez ich zgody w ostateczną wersję scenariusza. Ostatnie dni wojny. Emerytowany maszynista Walczak i jego przypadkowy pomocnik prowadzą pociąg z amunicją na front. Jadą przez tereny, na których grasują niedobitki armii niemieckiej, dywersanci hitlerowscy i szabrownicy. Ginie chłopak i wszyscy żołnierze konwojujący transport, ale maszynista doprowadza pociąg do miejsca przeznaczenia.

LUDZIE Z POCIĄGU(1961)
produkcja: Polska
gatunek: Obyczajowy , Wojenny
data premiery: 1961-05-11,
reżyseria Kazimierz Kutz
Studium charektorologiczne, kreślące obraz okupacyjnej codzienności. Portret ówczesnego społeczeństwa polskiego, którego reprezentacyjny przekrój stanowią pasażerowie zatrzymanego przez hitlerowców pociągu, poddani dramatycznej próbie człowieczeństwa. Jesień 1943 roku. Pasażerowie dwóch uszkodzonych wagonów czekają na małej stacyjce. Szmuglerzy, wygnaniec z Poznańskiego, zakochana dziewczyna nadmiernie opiekująca się swym chłopcem - konspiratorem, chłopiec, którego matka straciła już na wojnie dwóch synów, wojenna wdowa przewożąca przybraną córkę o semickich rysach twarzy, szmalcownik, karciarze . . . Jest jeszcze zawiadowca stacyjki i niemiecki policjant kolejowy, któremu ginie pistolet maszynowy. Przybyli żandarmi postanawiają roztrzelać co piątego pasażera. Wtedy chłopiec oświadcza, że to on zabrał pistolet. Zostaje nieludzko pobity, grozi mu śmierć. Sytuacja się wyjaśnia, kiedy zawiadowca przyprowadza pijanego policjanta kolejowego. Żandarmi zabierają go ze sobą i odjeżdżają.

TOROWISKO(1999)
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 1999
Reżyseria: Urszula Urbaniak
Opowieść o przyjaźni dwóch dziewczyn z prowincjonalnego miasteczka. Maria pracując w nastawni obserwuje przejazdy pociągów w nieznanych kierunkach. Sama rzadko rusza się z miejsca. Uzależniona od matki, bezwolnie podąża za atrakcyjną, żywiołową Krystyną, podejmującą nieustanne próby wyrwania się z ospałego miasta. Sytuację Marii komplikuje powrót do domu zwolnionego z pracy brata i romans matki z miejscowym hydraulikiem. Szansą na odmianę wydaje się pojawienie młodego maszynisty, Zbyszka, ale skutecznie uwodzi go Krystyna, uprzedzając przyjaciółkę, zanim ta zdoła się do niego zbliżyć. Zgwałcona przez robotnika kolejowego Krystyna ostatecznie traci nadzieję na wyjazd z miasteczka. Maria jest przypadkowym świadkiem gwałtu, jednak nie pomaga koleżance. Przyjaźń między nimi rozpada się ostatecznie, podobnie jak inne związki Marii z bliskimi. Zdeterminowana Krystyna wychodzi za mąż za jedynego adoratora, który jej pozostał, a pozostawiona sama sobie Maria decyduje się na odejście.

ZŁOTY POCIĄG (1986)
produkcja: Polska, Rumunia
premiera: 7 luty 1986
gatunek: przygodowy
Akcja filmu toczy się w 1939 roku. Z Warszawy wyruszył transport złota. W Rumunii złoto zostaje przeładowane do innych pociągów. Polują jednak na nie Niemcy ...

Pociąg do Hollywood (1987)
reżyseria: Radosław Piwowarski
premiera: 27 sierp[ień 1987
gatunek : komedia
Merlin Wafelek chce zostać gwiazdą ekranu. W dzieciństwie obejrzała film Billy Wildera "Pół żartem, pół serio" i marzy o graniu w jego filmach. Pisze listy do uwielbianego reżysera, ale pozostają bez odpowiedzi. Jest bufetową w pociągu i pracuje jako filmowa statystka.. Komedia zrealizowana w konwencji melodramatycznej bajki. Dalekosiężne marzenia dwójki nieudaczników ubarwiają ich życie pozbawione sukcesów.

Generał (1927)
reżyseria: Buster Keaton
produkcja: USA
premiera: 2 maj 1927
gatunek: wojenny, komedia, romans
Rok 1863. Wojna secesyjna. Johnnie Gray jest mieszkańcem Południa i maszynistą kolejowym. Prowadzi lokomotywę "Generał". Chce wziąć udział w wojnie, ale nie zostaje przyjęty do wojska, gdyż jego zawód jest przydatny dla zaplecza. Niestety jego narzeczona Marty traktuje go jak tchórza, gdyż narzeczony nie walczy na froncie. Niespodziewanie pociąg Johnniego, w którym przypadkowo znajduje się Mary, porywają dywersanci z Północy i bohater rzuca się w pogoń za swoją lokomotywą.

Morderstwo w Orient Ekspress (1974)
reżyseria: Sidney Lumet
premiera: 24 listopada 1974
gatunek: kryminał
produkcja: Wielka Brytania
Ekranizacja jednej z najbardziej znanych powieści Agathy Christie - Mordrstwo w Orient Ekspresie. Hercules Poirot musi bardzo szybko rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa, do którego doszło w ekspresie. Motyw miał prawie każdy z pasażerów pierwszej klasy. Ale kto faktycznie zamordował? Kryminalny majstersztyk.


Pociąg pod specjalnym nadzorem (1966)
reżyseria: Jiri Menzel
produkcja: Czechosłowacja
premiera 18 listopad 1966
gatunek: komediodramat
Akcja filmu rozgrywa się na malutkiej stacji kolejowej Kostomlaty. Właśnie trwa wojna. Kolejarze śmiertlenie się nudzą. Ich główne problemy, to przygody miłosne. Bohaterem jest młody aspirant Milos i jego problemy ze zdobyciem pierwszej dziewczyny. Film doskonale łączy humor i dowcip (np. scena z "pieczętowaniem" młodej kasjerki i sądowa) z patosem wojny. Nawet śmierć Milosa, który zdobywa się na bohaterski czyn, jest pokazana jako bezsensowna. Film otrzymał Oscara w roku 1967

Uciekający pociąg (1985)
reżyseria: Andriej Konczałowski
premiera:6 grudnia 1985
produkcja: USA, Izrael
gatunek:Dramat, Thriller, Akcja
Stoneheaven, więzienie o zaostrzonym rygorze na Alasce. Skazany na dożywocie Manny wygrywa walkę w sądzie i wychodzi z izolatki, gdzie przesiedział trzy lata za próbę ucieczki. Naczelnik więzienia Renken nie kryje swojej nienawiści i prowokuje go by móc się policzyć z nim raz na zawsze. Wkrótce w mroźny wieczór Manny ucieka z młodym więźniem Buck'iem, naczelnik Renken rusza za nimi. Uciekinierom udaje się dotrzeć do stacji kolejowej, gdzie ukrywają się w składzie lokomotyw. Pociąg rusza, ale nasi bohaterowie nie wiedzą, że... Film został nominowany na festiwalu w Cannes do Złotej Palmy, nominacje do nagrody Golden Glob i Oscara za swoje role zdobyli Jon Voight i Eric Roberts.

Night Train (2009)
reżyseria: Brian King
produkcja: USA, Niemcy, Rumunia
premiera:15 stycznia 2009
Dwójka pasażerów (Leelee Sobieski i Steve Zahn) i konduktor (Danny Glover) odkrywają ciało martwego mężczyzny w jednym z przedziałów nocnego pociągu. Przy zwłokach znajdują cenne diamenty i po chwili wahania postanawiają zachować je dla siebie. Muszą jednak pozbyć się ciała, tak, by nikt nie dowiedział się prawdy. Chcą ukryć je w kufrze i wyrzucić z pociągu, gdy ten będzie mijał rzekę. Z pozoru prosty plan zaczyna się komplikować, kiedy okazuje się, że zwłoki nie zmieszczą się w za małym kufrze– przynajmniej w całości... Obcy sobie ludzie, którzy przypadkowo zostali wspólnikami, zaczynają wpadać w paranoję. Każdy po cichu spiskuje przeciw któremuś z partnerów. Nikt nie jest bezpieczny. Nikomu nie można ufać.


The Taking of Pelham 1 2 3 (2009)
reżyseria:Tony Scott
produkcja: USA, Wielka Brytania
premiera: 21 sierpień 2009
gatunek: sensacyjny
Czworo bandytów porywa pociąg metra. Ich przywódca /John Travolta/ domaga się okupu. W przypadku niespełnienia żądań porywacze grożą zabiciem zakładników. Jednak nawet w przypadku otrzymania pieniędzy ucieczka z podziemia będzie trudna. Denzel Washington wciela się w postać szefa ochrony, który będzie próbował udaremnić plany bandytów.


Niepowstrzymany (2010)
reżyseria: Tony Scott
premiera: 11 listopad 2010
produkcja: USA
gatunek: thriller, akcja
Spektakularny film akcji w reżyserii mistrza gatunku Tony'ego Scotta. Dwukrotny laureat Oscara Denzel Washington w roli pracownika kolei, który usiłuje zapobiec grożącej skażeniem na ogromną skalę katastrofie pociągu towarowego, wiozącego trujące i wybuchowe chemikalia.

Więzy życia (2007)
reżyseria:Alison Eastwood
premiera: 1 wrzesień 2007
produkcja: USA
gatunek: dramat
Matka - samobójczyni parkuje samochód na środku przejazdu kolejowego w oczekiwaniu na śmiertelne uderzenie pędzącej maszyny. W ten właśnie sposób rozpoczyna się opowieść o dwóch rodzinach cierpiących psychicznie, fizycznie i emocjonalnie - rodzinie ofiary oraz maszynisty, który obwinia się i zastanawia czy tragedii można było uniknąć.

Dróżnik (2003)
reżyseria: Thomas McCarthy
premiera: 19 marzec 2004
produkcja:USA
gatunek: Komediodramat
Samotnik Fin to karzeł zafascynowany wszystkim, co jest związane z kolejnictwem - pociągami, torami i dworcami. Po śmierci właściciela sklepu z kolejkami dla dzieci - swego szefa - dziedziczy po nim małą, opuszczoną stację w zachodnim New Jersey. Miasteczko Newfoundland to dziura tak zapadła, że przyjazd Fina , ku jego przerażeniu, staje się ogromnym wydarzeniem dla jego mieszkańców. Nowy nabytek miał być dla niego oazą spokoju, pustelnią, o której zawsze marzył. Tymczasem, przypadek sprawia, że zaprzyjaźnia się z równie jak on samotną malarką Olivią, oraz rozwrzeszczanym, spragnionym towarzystwa sprzedawcą hot-dogów - Joe.

Pociąg życia (1998)
reżyseria:Radu Micheilanu
premiera:16 wrzesień 1998
produkcja:Belgis, Izrael. Holandia, Rumunia, Francja
gatunek: dramat, komedia, wojenny
Rok 1941. Mała żydowska wioska. Shlomo (Lionel Abelanski) z pobliskiej wsi przybywa z okropną wiadomoscią: hitlerowcy deportowali wszystkich mieszkańców jego miasteczka. Żydzi, których ostrzegł Shlomo, w obawie przed deportacją przez hitlerowców... sami postanawiają się deportować. W tym celu wybierają spośród siebie mężczyzn, którzy odegrają "role" hitlerowców i zaczynają przygotowania do wielkiej deportacji - do Palestyny

Madame Tutli-Putli (2007)
reżyseria: Chris Lavis, Maciek Szczerbowski
scenariusz: Maciek Tomaszewski, Chris Lavis
premiera: 13 czerwca 2007
produkcja: Kanada
gatunek: Animacja, Fantasy, Krótkometrażowy
Madam Tutli-Putli jest pasażerem nocnego pociągu, obciążona całym swoim ziemskim dobytkiem oraz duchami enigmatycznej przeszłości. Podróżuje samotnie, doświadczając zarówno uprzejmości jak i gróźb nieznajomych. Kiedy zapada ciemność nawet nie podejrzewa, iż została wplątana w rozpaczliwą, metafizyczną intrygę. Dryfując między realnym a wyimaginowanym światem, targana tajemnicą i podejrzeniem, Madam Tutli-Putli musi stawić czoła własnym potworom.

The Train (1964)
reżyseria: John Frankenheimer, Arthur Penn
premiera: 22 wrzesień 1964
produkcja: Francja, Włochy, USA
gatunek: wojenny
Pułkownik von Waldheim (Paul Scofield) chce wywieźć z Paryża współczesne obrazy, które naziści określają mianem "zdegenerowanych", zanim siły aliantów wyzwolą Paryż. Jest w stanie przekonać swoich przełożonych, aby ci dali mu pociąg. Labiche (Burt Lancaster), francuski urzędnik kolei zostaje poproszony przez kierownictwo muzeum o zatrzymanie pociągu, lecz nie chce on ryzykować życia swoich ludzi dla sztuki. Ale kiedy jego stary znajomy Boule (Michel Simon) zostaje zastrzelony przez Niemców,którzy oskarżyli go o sabotaż, zaczyna pracować przeciwko Niemcom i próbuje opóźnić odjazd pociągu do momentu przybycia aliantów

Le Train (1973)
reżyseria: Pierre Granier-Deferre
premiera: 31 październik 1973
produkcja: Francja, Włochy
gatunek: dramat, wojenny
Maj 1940 - Niemcy wkraczają do Europy. Ludzie w panice starają się uciekać na tereny nieokupowane na wszelkie możliwe sposoby. We Francji, Julien (Jean-Louis Trintignant), radiomechanik ucieka wraz z żoną i dzieckiem, pociągiem. Ponieważ w wagonach pasażerskich mogą przebywać tylko ludzie starsi oraz kobiety i dzieci, rodzina zostaje rozdzielona. Od tej pory Julien podróżuje samotnie do momentu kiedy to spotyka niemiecką Żydówkę - Annę (Romy Schneider). Między nimi rodzi się miłość...

Ostatni pociąg (2006)
reżyseria:Joseph Vilsmaier, Dana Vávrová
produkcja: Czechy, niemcy
premiera: 22 październik 2006
gatunek: wojenny , dramat
Wiosna 1943 roku. Kilkuset Żydów zostaje wysłanych z Berlina do obozu zagłady w Oświęcimiu. Ostatnia podróż w przepełnionych wagonach bydlęcych, w upale, bez jedzenia i wody jest niczym piekło. Do tego na stacji końcowej czeka śmierć, o czym wszyscy dobrze wiedzą. Dramat ludzi jest tym większy, że są oni ostatnimi Żydami zmierzającymi do Auschwitz. Dlatego niektórzy z nich podejmują rozpaczliwe próby ucieczki. Wśród nich jest rodzina Neumannów, artysta kabaretowy, lekarz Friedlich i kilkoro młodych ludzi.

Pociąg z forsą (2005)
reżyseria:Joseph Ruben
produkcja:USA
premiera:22 listopada 2005
gatunek: akcja, komedia
Bohaterami filmu są dwaj policjanci, przyrodni bracia John Powell i Charlie Kaylor, pilnujący porządku w nowojorskim metrze. Mają za zadanie chronić podróżnych przed kieszonkowcami, a także ubezpieczać pociąg, który co noc przewozi miliony dolarów. Charlie jest uzależniony od hazardu i nie raz już z tego powodu popadał w poważne tarapaty, zawsze wtedy mógł liczyć na brata. Ostatnim razem jednak przesadził, więc kiedy nie potrafił spłacić długu, wpadł na szalony pomysł "skoku stulecia". Podstępem wciągnął w ten plan również Johna.

Nocny pociąg z mięsem (2008)
reżyseria:
produkcja:
premiera:19 lipca 2008
gatunek: horror
Kiedy najnowsze prace – prowokacyjne zdjęcia Nowego Jorku oraz jego mieszkańców nocą - walczącego o uznanie fotografa Leona Kaufmana zyskują zainteresowanie ze strony właścicielki jednej z czołowych galerii w mieście, zachęcony do większej śmiałości Leon postanawia ukazać ciemną stronę ludzkiej natury na nadchodzącej debiutanckiej wystawie . Wierząc, że wreszcie nadał swojej karierze właściwy tor, Leon rozpoczyna obsesyjne poszukiwania brudnych historii, które naprowadzają go na ślad seryjnegomordercy o imieniu Mahogany. Mahogany śledzi nocnych pasażerów metra a następnie dokonuje na nich makabrycznego mordu. Nieodparta fascynacja Mahoganym ściąga Leona, oraz jego poważnie zaniepokojoną dziewczynę Mayę stopniowo coraz głębiej pod powierzchnię ziemi, zwabiając ich ostatecznie w prawdziwą otchłań zła

Pociąg śmierci (1993)
reżyseria:Sándor Simó
produkcja:USA, Niemcy, Węgry
premiera:13 styczeń 1993
gatunek:dramat, kryminał
Prawdziwa historia Sylvestra Matushka, człowieka który wysadził w powietrze Orient Express. W 1931 roku jeden człowiek sterroryzował całą ówczesną Europę. Dokonał w okręgu Biatorbágy na linii Budapeszt - Wiedeń zamachu na słynny pociąg, powodując 22 ofiary śmiertelne.

Wielki napad na pociąg (1979)
reżyseria:Michael Crichton
produkcja: Wielka Brytania
premiera: 2 luty 1979
gatunek: kostiumowy, sensacyjny
Przygotuj się na odjazd fenomenalnego pociągu, który powstał za sprawą znakomitego pisarza, scenarzysty i reżysera Michaela Crightona. Zobacz obraz oparty na historii pierwszego napadu na kolej sfilmowany przez zdobywcę Oscara Geoffreya Unswortha. Rewelacyjne kreacje aktorskie stworzyli Sean Connery, Donald Sutherland i Lesley-Anne Down. "Pomysłowy" (Variety) i "wspaniały" (Gene Shalit) "Wielki napad na pociąg" opowiada historię Edwarda Pierce'a (Connery), genialnego złodzieja, którydowiedziawszy się o transporcie złota tworzy misterny plan obrabowania pociągu. Pomagają mu w tym zręczny kasiarz (Sutherland) i ukochana dziewczyna (Dawn). Razem muszą pokonać przeciwności losu i przygotować plan największego skoku w historii amerykańskiej kolei

Ostatni pociąg z Gun Hill (1959)
reżyseria: John Sturges
produkcja: USA
premiera: 29 lipiec 1959
gatunek: western
Film rozpoczyna się gwałtem i zabójstwem młodej indianki przez dwóch młodych kowboi. Jeden z nich jest synem Craiga Beldena, bogatego hodowcy bydła w Gun Hill. Indianka była żoną szeryfa, dawnego przyjaciela Beldena.. Szeryf jedzie do Gun Hill abuy doprowadzić Ricka Beldena przed sąd. Musi walczyć z rodziną Beldenów i ich ludźmi bez pomocy kogokolwiek z miasteczka, nawet miejscowego szeryfa.

Pociąg w śniegu (1976)
rezyseria:Mate Relja
produkcja:Jugosławia
premiera:10 czerwca 1976
gatunek: przygodowy
Jeden z kultowych chorwackich filmów, powstały na kanwie kultowej powieści. Nauczyciel i uczniowie wiejskiej szkoły wybierają się pociągiem na wycieczkę do miasta. Podczas pobytu w mieście nauczyciel choruje i trafia do szpitala - a uczniowie muszą wracać sami. W drodze powrotnej zaskakuje ich zimowa niepogoda i pociąg zastrzymuje się z powodu śnieżnej zaspy...

Ekspres polarny (2004)
reżyseria:Robert Zemeckis
produkcja:USA
premiera:10 listopada 2004
gatunek: przygodowy, animowany
Historia 8-letniego chłopca, który zaczyna tracić wiarę w istnienie Świętego Mikołaja. W Wigilię Bożego Narodzenia zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg. Osobliwy pan Konduktor zaprasza chłopca w niezwykłą podróż na sam Biegun Północny. Podczas podróży poznaje on trójkę nowych przyjaciół, z którymi przeżyje wiele niezwykłych przygód i, co najważniejsze - odzyska wiarę w Mikołaja.


Bal na dworcu w Koluszkach (1990)
reżyseria: Filip Bajon
produkcja: Polska
premiera: 2 kwiecień 1990
gatunek; obyczajowy
Na dworcu w Koluszkach w wieczorowych strojach pasażerowie oczekują na przybycie pociągu. Niecierpliwie wyglądają na perony, ale nie przyjeżdża żaden pociąg. Tymczasem niedaleko Koluszek w zaspach śnieżnych utknął pociąg. W przedziałach panuje wesoła atmosfera. Niektórzy pasażerowie, którym spieszy się na połączenie z innymi pociągami, wysiadają i idą piechotą do dworca w Koluszkach. Jest wśród nich Andrzej Roszak - młody chłopak spieszący do Warszawy, oraz prawdopodobnie jego rówieśnica Basia.Niedługo po nich do dworca w Koluszkach docierają pan Walerek - działacz polityczny, który jechał na bal do KC; pan Rozbicki z żoną, tuż po kontrakcie w Iraku; Matyjak - gwiazdor telewizyjny; dziennikarz Pszoniak oraz inni. Na wyludnionym dworcu pasażerowie sprawnie organizują sylwestrową zabawę. Podczas wspólnej hulanki jej uczestnicy stopniowo obnażają ukryte kompleksy, frustracje, nadzieje

Nieznajomi z pociągu (1951)
reżyser: Alfred Hitchcock
produkcja: USA
premiera: 30 czerwiec 1951
gatunek:Dramat, Kryminał, Thriller, Film-Noir, Romans
Dwaj przypadkowi pasażerowie pociągu jadącego z Waszyngtonu do Nowego Jorku, w ramach "dżentelmeńskiej" umowy decydują się na dokonanie dwóch morderstw - każdy z nich ma zabić człowieka wskazanego przez wspólnika zbrodni. W takim przypadku istnieje niewielka szansa odnalezienia winnego... Zaletami znakomitego dreszczowca jest doskonała gra aktorów i rewelacyjna reżyseria. Autorem świetnego scenariusza jest Raymond Chandler.

Wyrzuć mamę z pociągu (1987)
reżyser:Danny De Vito
produkcja:USA
premiera:11 grudzień 1987
gatunek:komedia, kryminał
Pisarz Larry Donner traci wenę twórczą, nie mogąc napisać ani jednej linijki swojej nowej książki. Obwinia za to swą eks-małżonkę, Margaret. Nieuczciwa połowica wydała bowiem jego pierwszą powieść pod swoim nazwiskiem. Książka stała się bestsellerem i Margaret zdobywa sławę i fortunę. Tymczasem Larry dorabia sobie prowadzeniem kursu dla przyszłych pisarzy. Jednym z jego uczniów jest wyjątkowa fajtłapa, Owen Lift. Owen nie potrafi wyrwać się spod wpływów swej despotycznej matki i jest ogarnięty myślą o jej zgładzeniu.. 
Kreator stron internetowych - przetestuj